Kullanıcı Deneyimi Nedir?

 

Kullanıcı deneyimi kısaca UX, web dünyasında bir tane yerine getirirken ve o işlev ile etkileşim içerisindeyken davranışlar sonucu deneyimdir. Firmalara ve bireylere ait web sitesi deneyimler, profesyonel kişiler için yapılmalıdır. Çünkü bir web sitesinde görmekin kazanacakları deneyimleri en anlamlı ve değerli hale getirmeyi sadece bu işin profesyonelleri bilir.

İyi Bir Kullanıcı Deneyimi


-Web sitesindeki düzenler basit olmalıdır.

-Web sitesinde ana sayfa büyük bir öneme sahipti. Ana sayfa içeriğinde hedef kitleye hitap edilmelidir.

-Kullanma klavuzları ile kullanıcı deneyimlerini artırabilirsiniz.

-Responsive ekran sayesinde web siteniz farklı ekranlarda kullanılabillir olur. Bir sese tasarıma sahip olmak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

-Web sitesi içeriğinde sunacağınız içerik başlıkları hiyerarşik olmalıdır. Bu durum müşterisine içeriğinizin belirli bir düzende mesajını verir.

-İçeriklerinde tercih edilen font kullanılabilir olmalıdır.

-Web sitenizin hızı ve yükleme süreleri optimize edilmelidir.

[best_selling_products per_page=”12″ columns=”4″]

Önem Arz Ediyor!


-Fayda:
Sahip olduğunuz web sitesi müşteri ihtiyaçlarını karşılayabiliyor mu? Eğer karşılamazsa firmaya ait web site faydalı sayılmaz.

-Kullanılabilirlik: Müşteri firmaya ait web sitesini kolayca kullanabiliyor mu? Eğer kolay bir web sitesine sahip değilseniz web siteniz kullanışlı değil demektir.

-Arzulanırlık: Web sitenizin görsel güzelliği ile eğer müşterinizi etkilemezseniz web siteniz müşterileriniz tarafından arzulanmaz.

-Marka Deneyimi: Firmanıza ait ürünlerin kalitesi müşterilerde iyi izlenimler oluşturuyor mu? Müşterileriniz ürünlerinizin kalitesini beğenmezse güvenilir kabul etmez.

-Erişilebilir: Sahip olduğunuz bir web sitesi tüm insanlara hizmet edebilmelidir. Eğer web sitenizi engelli bireyler kullanamıyorsa web siteniz erişilebilir bir web sitesi değildir.